Jak wybrać najlepszy piec do pizzy?

Piec do pizzy basic to produkt, który warto rozważyć do zakupu domowego. Front wykonany ze stali nierdzewnej i możliwość nagrzania do wyższej temperatury, niż piekarnik sprawiają, że przygotowywanie włoskiego przysmaku będzie dużo prostsze. Na co zwrócić uwagę wybierając piece do pizzy do domu? Na jakie cechy produktu zwrócić szczególną uwagę? Jakie akcesoria do pizzy się nam przydadzą?

1. Czy warto mieć w domu piec do pizzy?

2. Piec do pizzy Hendi – jaki wybrać?

3. O czym jeszcze pamiętać wybierając Hendi piec do pizzy?

Czy warto mieć w domu piec do pizzy?

Własnej roboty pizza jest zdecydowanie dużo lepszym doświadczeniem, niż zamówiona wersja z restauracji. Nie tylko możemy nauczyć się nowych kulinarnych sztuczek, ale także zaskoczyć naszych gości, czy też cieszyć się dobrym posiłkiem na co dzień. Wybierając piecyk do pizzy warto zastanowić się, czy bardziej interesuje nas wersja elektryczna, czy ogrodowa. Ta druga opcja to dobry wybór, gdy mamy dość miejsca na posesji, aby zbudować piec opalany drewnem. Pizza wykonana w jego wnętrzu będzie mieć dość charakterystyczny smak i aromat. Dla osób, które nie mają zbyt wiele miejsca, lepszym wyborem będzie piecyk elektryczny z szamotem grzałki. Jest on niewielki, z powodzeniem zmieści się w kuchni, a nadal wygeneruje nam lepsze warunki do wypieku pizzy, niż klasyczny piekarnik.

Piec do pizzy Hendi – jaki wybrać?

Wybierając piec do pizzy Hendi powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Jedną z najważniejszych jest temperatura, jaką piec może osiągnąć. Istotna jest regulacja grzałek oraz oświetlenie komory, co ułatwi nam pracę. Warto sprawdzić, czy dno komory da się wyjąć, czy też jest ono przymocowane na stałe – w tym pierwszym przypadku dużo łatwiej będzie nam utrzymać piec w czystości. Ostatecznie też powinniśmy zapoznać się z parametrami technicznymi, w tym czasem, jaki jest niezbędny do przygotowania pojedynczej pizzy. Jeżeli zależy nam na urządzeniu, które pozwoli na szybki wypiek, powinniśmy celować w co najmniej średnią półkę cenową.

O czym jeszcze pamiętać wybierając Hendi piec do pizzy?

Wybierając piec do pizzy warto zadbać także o obecność dodatków. Łopatka do pizzy, krajalnica czy gruba deska do krojenia chleba, którą będziemy mogli wykorzystać także jako podstawkę pod wyrób ciasta to elementy, które znacząco ułatwią nam pracę w kuchni. W przypadku noży możemy zdecydować się na wyroby ze stali nierdzewnej, które łatwiej będzie czyścić po pracy. Piec wykonany ze stali nierdzewnej również będzie miał tę właściwość.